Семінар-тренінг «Нова українська школа – простір освітніх можливостей для учителя та учня»
27 листопада 2019 року на базі Гончарівської гімназії відбувся семінар-тренінг для вчителів початкових класів на тему «Нова українська школа – простір освітніх можливостей для учителя та учня», організований відділом освіти Гончарівської селищної ради.
Мета семінару-тренінгу – через залучення до практичної діяльності ознайомити учасників з особливостями організації навчально-виховного процесу в умовах запровадження Концепції Нової української школи, сучасними методиками для навчання учнів початкових класів; продемонструвати особливості організації освітнього середовища на засадах компетентнісного, діяльнісного підходів та принципів «педагогіки партнерства», показати деякі аспекти навчально-виховного процесу, який здійснюється в оновленому руслі, відповідно до сучасної освітньої політики.
До роботи семінару-тренінгу долучилося 23 педагоги закладів загальної середньої освіти Гончарівської, Іванівської та Михайло-Коцюбинської громад.
Семінар відкрила начальник відділу освіти Валентина Примак, яка наголосила на важливості теми семінару для підвищення якості освіти та фахового рівня вчителів початкових класів.
З привітаннями та інформацією про розвиток галузі освіти в громаді звернувся до присутніх Гончарівський селищний голова Віталій Рудник.
Директор Гончарівської гімназії Ніна Рудник познайомила педагогів з особливостями та основними підходами до організації навчально-виховного процесу у закладі. Під час круглого столу директор пілотної Чернігівської ЗОШ І ступеню № 25 Наталія Кириленко презентувала роботу свого закладу та продемонструвала різні варіанти ранкової зустрічі, а учитель 3-го класу цієї ж школи Катерина Романенко провела для педагогів майстер-клас «Освітній потенціал гри з LEGO в Новій українській школі».
Учасники семінару мали можливість побувати на уроках досвідчених учителів гімназії Валентини Беди та Оксани Бурлаки. Уроки були насичені комунікативними та інтерактивними методами, вправами з інтегрованим змістом, дидактичними іграми та ігровими прийомами.
Завершила семінар практичний психолог гімназії Лариса Лобакіна, яка познайомила з особливостями психологічної готовності педагогів до змін в умовах реалізації Концепції НУШ.
Учасники поділилися своїми враженнями від семінару, висловили свої думки щодо питань, які потребують розгляду на наступних зустрічах, подякували організаторам за проведену роботу.
Відділ освіти
Гончарівської селищної ради