Фото без опису

Шановні жителі громади!

Гончарівська селищна рада вкотре звертається до Вас з проханням дотримуватись правил карантину.

Найголовніше обмежити коло спілкування та дотримуватись самоізоляції. Залишайтесь вдома, коли нема зайвої потреби виходити на вулицю. Не забувайте вдягати маску у людних місцях. Дотримуйтесь дистанції між оточуючими.

Бережіть своє здоров’я.

Відповідальність за порушення правил карантину.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин – це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Кримінальна відповідальність:

Стаття 325 Кримінального кодексу України. Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань. Покарання: штраф – від 17 000 до 51 000 грн або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Адміністративна відповідальність:

Стаття 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення. Порушення правил щодо карантину людей.

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Покарання: штраф від 1 700 грн до 3 400 грн. Якщо правопорушення скоєно посадовою особою – від 3 400 до 170 000 грн.

Особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зобов’язані:

вживати рекомендованих медичними працівниками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб;

виконувати вимоги та рекомендації медичних працівників щодо порядку та умов лікування, дотримуватися режиму роботи закладів охорони здоров’я та наукових установ, у яких вони лікуються;

проходити у встановлені строки необхідні медичні огляди та обстеження.

Разом з тим, необхідно мати на увазі, що це не єдині норми, за якими може наступати відповідальність у період карантину.

Незнання закону не звільняє від відповідальності. Тому кожен з нас має дбайливо ставитись до свого здоров'я та знати яка відповідальність може на нас чекати за порушення обмежень карантину.