Серпнева освітянська конференція «Сучасна освіта. Нові контексти. Нові підходи»
28 серпня 2018 року Гончарівська гімназія гостинно зустрічала у своїх стінах педагогічних працівників закладів освіти Гончарівської, Михайло-Коцюбинської, Іванівської, Олишівської об’єднаних територіальних громад та їх очільників на щорічній серпневій освітянській конференції «Сучасна освіта. Нові контексти. Нові підходи».
Учасники конференції підвели підсумки 2017-2018 навчального року, поділилися радістю успіхів, окреслили плани на прийдешній навчальний рік та обговорили Концепцію Нової української школи.
У роботі конференції взяли участь ректор Чернігівського ОІППО ім.К.Д.Ушинського Анатолій Заліський, завідувач відділу дошкільної та початкової освіти Чернігівського ОІППО імені К.Д.Ушинського Віктор Бурнос, голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко, голова Чернігівської районної організації Профспілки Ольга Деркач.
Конференція проходила в оновленій сучасній актовій залі Гончарівської гімназії, яка укомплектована сучасною технікою і обладнанням необхідним для плідної роботи.
Перед початком роботи усі гості мали можливість відвідати Гончарівський заклад дошкільної освіти «Лісова казка», класні кімнати початкової школи Гончарівської гімназії, які вже готові повністю до зустрічі першокласників. "Затишні класи, нові придбані сучасні зручні столи і стільчики - це не просто комфортні умови для навчання малюків, а і створення необхідних умов для розумового та творчого самовираження учнів, якісного отримання знань і проходження швидкої адаптації до нових умов шкільного життя",- акцентувала увагу гостей директорка закладу Ніна Рудник. Характерними рисами її роботи є постійна турбота про дитину, її життя й навчання в школі, створення оптимальних умов для розумового та духовного зростання. Цілеспрямована, наполеглива, вона завжди вміло створює в колективі атмосферу доброзичливості, взаєморозуміння, відповідальності за кінцевий результат педагогічної праці.
До уваги гостей була представлена виставка робіт педагогів та учнів закладів освіти Гончарівської громади «Від творчого вчителя – до творчого учня». Колектив гімназії – це згуртований колектив творчих, освічених, високопрофесійних однодумців, майстрів своєї справи і в кожного з них є чому повчитися.
На правах господаря громади освітянську конференцію розпочав Гончарівський селищний голова Віталій Рудник – керівник, який знає до найменших дрібниць всі проблемні питання галузі освіти і результативно дбає про розвиток навчального закладу. Саме завдяки його невсипучій енергії, у закладі створені дійсно і комфортні умови для навчання, і нова матеріально-технічна база закладу. Затишні, сучасні класи, обладнані за останнім словом техніки, світлі, просторі коридори, оновлена актова зала та їдальня закладу. Все це створює атмосферу бажання вчитися і перетворює гімназію на заклад, у якому затишно всім. "Адже, гімназія повинна ставати з кожним роком ще кращою", - переконливо говорить він.
Олександр Дюма писав про те, що у приміщень, як і в людей, є своя душа і своє обличчя, на якому віддзеркалюється вся їхня суть. Наша Гончарівська гімназія - це маленька країна з населенням учителів, батьків, дітей, які і є її душею і обличчям.
До привітань Віталія Рудника долучилися Сергій Гарус та Микола Завальний – очільники сусідніх територіальних громад. Вони зичили здоров’я, наснаги, невичерпної енергії та творчих успіхів педагогам в новому навчальному році.
З аналізом досягнень освітянської галузі у 2017-2018 навчальному році та завданнями на 2018-2019 навчальний рік виступили начальник відділу освіти Гончарівської селищної ради Валентина Примак, начальник відділу освіти Іванівської сільської ради Оксана Колесник та начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Михайло-Коцюбинської селищної ради Лідія Гаєвська. Виступи супроводжувалися електронною презентацією.
В обговоренні теми розвитку дошкільної освіти в умовах децентралізації взяли участь вихователь Гончарівського ЗДО «Лісова казка» Інна Матюша та завідувач Ведильцівського ЗДО «Дзвіночок» Аліна Лебедєва.
Ключовою темою конференції була Концепція Нової української школи: перші кроки та перспективи. До обговорення долучилися вчителі перших класів Гончарівської гімназії Валентина Беда, Оксана Бурлака та заступник директора Комунального закладу Ладинської ЗОШ І-ІІ ст. імені героїв Пінської військової флотилії Віталія Артюх. Свої висновки щодо створення нової української школи додав Віктор Бурнос.
Про нові інноваційні форми і методи у процесі розвитку розумової діяльності учнів освітянському загалу надали досвідчений вчитель української мови та літератури Гончарівської гімназії Ірина Кущенко та Заслужений вчитель України Валентина Мележик.
В урочистій атмосфері пройшло нагородження працівників освітньої галузі. Кращі педагоги громад отримали грамоти за сумлінну працю, високу педагогічну майстерність, творчий пошук, вагомий особистий внесок у справу навчання та виховання підростаючого покоління. Серед працівників освіти Гончарівської територіальної громади за неординарне ставлення до праці, впровадження в практику інноваційних технологій та підготовку переможців обласних олімпіад отримали грамоти Гончарівської селищної ради Валентина Мележик, Ірина Кущенко, Марина Золотухіна. За особистий вклад у патріотичне виховання учнів та активну участь у культурному житті Гончарівської гімназії нагороджена Людмила Тарасенко. За особистий вклад у розвиток фізичної культури і спорту - Володимир Беда. За сумлінну працю, професійну майстерність та творчий підхід до роботи відзначені Інна Матюша та Олена Діденко.
Протягом усієї конференції освітян радували пісенними та танцювальними виступами талановиті маленькі вихованці ЗДО «Лісова казка», майбутні першокласники та учні Гончарівської гімназії.
Творчого злету, високих досягнень і нових перемог всім у новому навчальному році!