На виконання розпорядження Гончарівського селищного голови від 03.08.2020 № 70 «Про створення комісії щодо підготовки закладів дошкільної та загальної середньої освіти до нового 2020/2021 навчального року», наказу відділу освіти Гончарівської селищної ради від 07.08.2020 №48 «Про створення комісії по підготовці закладів дошкільної та загальної середньої освіти до нового 2020/2021 навчального року» з метою встановлення рівня готовності закладів дошкільної та загальної середньої освіти до нового 2020/2021 навчального року та організації освітнього процесу у новому навчальному році, враховуючи інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладів освіти до нового навчального року (лист МОН України від 29.07.2020 № 1/9-406) 13 серпня 2020 року проведено комісійний огляд стану підготовки закладів дошкільної та загальної середньої освіти Гончарівської громади до роботи в умовах 2020/2021 навчального року, одним із пріоритетних завдань якого є реалізація Концепції «Нової української школи» та створення нового освітнього середовища.

У складі комісії, очолюваної т. в. о. Гончарівського селищного голови, секретарем Гончарівської селищної ради Ніною ПІВЕНЬ, працювали фахівці Чернігівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», які здійснили моніторинг діяльності закладів щодо їх нормативно-правового, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, створення умов з охорони праці та збереження життя і здоров’я здобувачів освіти та працівників.

Результати огляду, в цілому, засвідчили належний санітарний стан територій, ігрових та спортивних споруд, проведення поточних ремонтів класних кімнат та коридорів, поповнення матеріально-технічної бази, створення умов для дотримання особистої гігієни учнями та працівниками тощо.

Члени комісії надали відповідні рекомендації щодо покращення стану справ й  відзначили, що оглянуті  заклади загальної середньої  й дошкільної освіти готові для успішного проведення освітнього процесу в новому навчальному році.

У ході підготовки закладів освіти до нового навчального року виконано ряд заходів, зокрема щодо покращення матеріально-технічної бази, виконання Тимчасових рекомендацій, щодо запобігання поширення коронавірусної хвороби, проведено поточні ремонти у закладах освіти, а саме:

• здійснено заміну вікон у Слабинській ЗОШ І-ІІІ ст.;

• проведено ремонт у шкільній бібліотеці Гончарівської гімназії та кабінету «Захисту України»;

• проведено тендери на капітальній ремонт та закупівлю обладнання для шкільної їдальні Гончарівської гімназії;

• на виконання Постанови Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та Постанови Міністерства охорони здоров’я України від 30.07.2020 № 42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» закуплено засоби індивідуального захисту (маски, перчатки), дезінфікуючі засоби, безконтактні термометри для закладів дошкільної та загальної середньої освіти Гончарівської селищної ради;

• проведено ремонт пральні у ЗДО «Лісова казка»;

• проведено ремонти приміщень ЗДО «Веселка».

Відділ освіти Гончарівської селищної ради