В Гончарівській обєднаній територіальній громаді відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора та Незалежності України.

23 серпня, з нагоди Дня Державного Прапора України, синьо-жовте полотнище було піднято під звуки Державного Гімну України в с. Смолин. Зі святом присутніх привітали:Гончарівський селищний голова Віталій Рудник, в.о. старост Іван Смирнов та Сергій Красков, член виконавчого комітету Іван Дементов, директор ТОВ «ЗЕРНО-ЗЛАТО» Андрій Ткаченко, поет і педагог Василь Буденний, власний кореспондент «Голосу України» по Чернігівській області Василь Чепурний. Почесною грамотою Гончарівської селищної ради був нагороджений перший директор Смолинського торфобрикетного заводу та житель с. Смолин Микола Міронов. Також відбулася урочиста церемонія відкриття погруддя українському мислителю, поету, художнику і просвітителю, великому Кобзареві – Тарасу Григоровичу Шевченку. Право відкрити памятник надали Василю Буденному та Миколі Міронову. На Будинку культури відкрито пам’ятну табличку про осередок товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка. який тут діяв у 1917-1921 роках.

Своїми виступами всіх гостей свята порадували гурт «КАВА» Гончарівської школи мистецтв, жіночий вокальний ансамбль «Калиновий цвіт» та наймолодші учасники гурткам естрадної пісні «Смолиняночка»  Смолинського Будинку культури. Директор Смолинського БК Надія Надточієва-Комарова та завідувач Смолинською публічною бібліотекою Ніна Білик підготували чудові фотозони та тематичну виставку літератури «Україно моя, дух народу твого вже міцніє!».

Заклади культури приєдналися до відзначення найголовніших свят країни та громади.

В Жеведському клубі-бібліотеці 24 серпня пройшов захід «Ми – твоє майбутнє, Україно!». Школярі разом з завідуючою Іриною Ярмоленко підготували цікаву програму свята, а жіночий вокальний колектив «Жеведянка» підтримали піснями про Україну. Всіх присутніх пригостили запашним короваєм.

В Слабинському Будинку культури 24 серпня  відбулася святкова концертна програма «Щоб у серці жила Україна!», яку підготували директор БК Марія Сила, бібліотекар Тамара Малашенко та жіночий вокальний ансамбль «Полісяночка».

У Смолинському Будинку культури 24 серпня пройшов святковий захід « З Україною в серці!», а завідувачка Козерізьким клубом-бібліотекою Ганна Рудник організувала для дітей спортивні змагання та презентувала жителям села матеріали пошуково-краєзнавчої експедиції «З народної криниці» с. Козероги.

Але, мабуть, найбільше позитиву жителі та гості громади отримали від фотосесії біля патріотичного соломяного ведмедика, встановленого за ініціативи Гончарівського селищного голови Віталія Рудника. Наш патріот став зіркою на офіційних сторінках в Фейсбук: « Чернігівщина туристична», «Міський палац культури м. Чернігів», «Високий Вал», «Новини Чернігівщини».

Святкові програми пройшли з дотриманням тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів.

За інформацією відділу культури, сім’ї, молоді та спорту