Центр надання соціальних послуг Гончарівської селищної ради Чернігівської  області надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання

У складі  Центру  діє I структурний підрозділ: відділення соціальної допомоги вдома;

Основним завданням відділення  центру є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг.

Внаслідок збирання та узагальнення  інформації про становище і життєві обставини  жителів громади з метою визначення потреби у соціальних послугах, їх видах та обсягах було виявлено протягом звітного періоду, що на території громади проживає 72 осіб похилого віку, які втратили здатність до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду, з них взято  на обслуговування – 72 чоловік. Відповідно до вимог Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики від13.11.2013 № 760 проведено визначення  індивідуальних потреб з урахуванням ступеня індивідуальних потреб на основі шкал оцінки можливості виконання елементарних та складних дій на кожного громадянина, який отримує соціальну послугу догляду вдома, складено індивідуальні плани догляду на кожного отримувача соціальної послуги догляду вдома, переукладено договори відповідно до вимог Держстандарту на всіх отримувачів соціальної послуги догляду вдома.

За статусом обслуговано  було 44 ветеранів  праці , 29 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС,7 інвалідів.

Із загальної кількості обслугованих  50 %  складають особи із VI та V групами рухової активності . У відділенні обслуговуються 28 осіб зі значно зниженою руховою активністю (VI група рухової активності) та 8 осіб з повністю втраченою руховою активністю (V група рухової активності). Саме така категорія громадян потребує більшої уваги та особливого догляду з боку працівників центру.

53 особам    похилого  віку  виповнилось  більше  80  років, що  складає  74 % від   загальної  чисельності  обслуговуваних у відділенні соціальної  допомоги  вдома,  Таким  чином,характерними  особливостями    розвитку   відділення  є  збільшення   осіб  після  70   років  у  загальній  структурі  обслуговуваних   відповідно  збільшення   осіб  із  значно  зниженою   руховою  активністю.

Із загальної кількості громадян, що обслуговуються  відділенням соціальної допомоги вдома на 01.05.2020 р.  17 осіб отримували платні соціальні послуги. Кількість та обсяг послуг, які отримують люди, які проживають на території громади , в повному обсязі задовольняють їхні потреби.

Основна  частина послуг   складають придбання  продовольчих та  промислових  товарів,медикаментів,допомога  у  прибиранні  житлових  приміщень,у  приготуванні  їжі, пранні  білизни   та  одягу.

Проводилась  робота   по  проведенню  медичного  обстеження  осіб  похилого  віку сімейними лікарями Гончарівської амбулаторії.

Відповідно  до   п.25  «Перелік, умови  та  порядок здійснення соціального обслуговування(надання соціальних послуг)» відділенням соціальної допомоги  територіального  центру»   на  протязі  І  кварталу  прово-

дилась  робота   по  переведенню  осіб із  III  групою  рухової  активності   на 4 разове  відвідування  на  протязі  тижня  із  переукладанням  договорів  та   індивідуальних  планів   роботи  соціальних   робітників.

Фінансово-господарська діяльність центру надання соціальних послуг здійснюється відповідно до кошторису та штатного розпису. Враховуючи  віковий  стан  обслуговуваних  у  відділенні  соціальної  допомогивдома,в  2020   році  збільшилось  навантаження  на  соціальних  робітників  по  наданню   соціальних  послуг  по  самообслуговуванню. З 02.01.2020 р. штатна чисельність  центру становить  9 штатних одиниць( 8 соціальних робітників та директор центру).Середнє навантаження  на одного соціального робітника за I  квартал  на ставку посадового окладу становить 8,5 чоловік при нормі в сільській місцевості, де немає комунальних зручностей – 6 чол., в місті – 10 чол. Особливо в умовах карантину соціальні робітники працюють у посиленому режимі. Щоденно  здійснюються заходи щодо виявлення громадян, які потребують допомоги. Наразі додатково виявлено  13 одиноких громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, які потребують надання соціальних послуг. Робота щодо організації надання соціальних послуг особам з числа додатково виявлених розпочата та тримається на контролі. Працівники Центру піклуються про людей із числа вразливих верств населення та дбають про те, аби жодна людина не залишилась без захисту.

Розпочата  робота з  проведення внутрішньої  оцінки якості  соціальної  послуги догляду вдома, яка передбачена Державними  стандартами.

Перспективи розвитку Центру надання соціальних послуг;

-   вивчення питання стосовно запровадження надання нових соціальних послуг особам , які перебувають у складних життєвих обставинах за місцем їх проживання( відкриття відділення постійного або  тимчасового перебування)

- широке інформування населення про надання соціальних послуг жителям громади;

- планування й організація проведення  моніторингу та оцінки якості соціальних послуг.

Директор

Центру надання соціальних послуг                                                                                   Оксана КАШПУРЕНКО